دیدار عکاسان به جانبازان به مناسبت روز جانباز

files_news_36[cc23a76047219bcf5fa3aae009575e81].jpgهمزمان با سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و گرامی داشت یاد و نام جایگاه جانباز، تعدادی ازعکاسان جنگ، خبری و فیلمسازان کشور به اتفاق مدیرعامل انجمن سینمای جوان «حبیب ایل بیگی» از جانبازان هشت سال دفاع مقدس درآسایشگاه ثارالله عیادت کردند.

بر اساس این گزارش ایل بیگی در جمع هنرمندان و اهالی رسانه ضمن قدردانی از ایثارگری های جانبازان در دوران هشت سال دفاع مقدس، تصریح کرد: جانبازان وایثارگران بخشی از هویت انقلاب اسلامی هستند، قهرمانان ارزشمندی که وجود خود را در راه این مملکت فدا کرده اند. سینما وظیفه دارد که در قبال این قهرمانان سکوت نکرده و این الگوهای راستین انسانیت را به نسل های دیگر معرفی کند.

وی خاطر نشان کرد: سازمان سینمایی کشور این آمادگی را دارد که در صورت برخورداری آسایشگاه از سالن نمایش فیلم، آثار موجود سینمایی و کوتاه را در اختیار این عزیزان قرار دهد. ارتباط سینما با حماسه سازان تاریخ انقلاب و دفاع مقدس و بهره گیری از نظرات آن ها و به کارگیری این نظرات، به رشد و تعالی جنبه های ارزشی سینما کمک خواهد کرد.

در این دیدار عکاسان ضمن دلجویی ، گفت وگو و اهداء هدایایی به جانبازان آسایشگاه ثارالله، در جریان برخی توضیحات و مستندات توسط مسئولین قرار گرفتند و ساعاتی را با این جانبازان در محل درمان ونگهداری به صحبت درباره فرهنگ و هنر و عکاسی و سینمای کشور پرداختند.

لزوم توجه به قهرمان پروری بر اساس واقعیت های موجود، سرمایه گذاری برای رشد سینمای دفاع مقدس، پرهیز از نگاه کلیشه ای به شخصیت های درگیر در اتفاقات دوران دفاع مقدس، لزوم بهره گیری بیشتر از نیروهای جوان در سینما و توجه ویژه به سینما به عنوان خط مقدم جبهه تهاجم فرهنگی از جمله محورهایی بود که در این دیدار جانبازان به آن تاکید داشتند.

در این دیدار عکاسانی چون: محسن راستانی، سید عباس میرهاشمی، علیرضا صارمی، سعید محمودی ازناوه، یدالله عبدی، مجید ناگهی، فرهاد سلیمانی، یوسف گرامی، داریوش عسکری، مسعود زنده روح کرمانی، محمود عبدالحسینی و... حضور داشتند.

آسایشگاه ثارالله در منطقه ولنجک و شمال تهران قرار دارد و حدود سی و دو نفر از جانبازان دوران دفاع مقدس در این آسایشگاه تحت درمان هستند.
بازگشت به صفحه رویدادها