سفر عکاسان به استان کهکلویهه و بویر احمد

Mehdi Ghasemi-1_resize.jpg
عکس یادگاری گروه عکاسان در سفر استان کهگیلویه و بویراحمد

نهمین سفر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس

 عکاسان به کمک توسعه کهگیلویه و بویراحمد رفتند

به گزارش روابط عمومی انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس 32 عکاس مطرح کشور و بومی به استان کهگیلویه و بویراحمد رفتند تا با به تصویر کشیدن داشته‌ها و نداشته‌های این استان، زبانی اثرگذار برای بیان ظرفیت‌ها و محرومیت‌های استان در راستای کمک به توسعه و محرومیت‌زدایی از چهره زیبای آن باشند.

براساس این گزارش، در ادامه سفرهای استانی انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس و با حمایت استانداری کهگیلویه و بویراحمد جمعی از عکاسان مطرح کشور و مرتبطین انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کردند تا زیبایی‌ها، ظرفیت‌ها، فرهنگ، آیین‌ها و همچنین مشکلات و محرومیت‌های این استان را به تصویر بکشند.

این عکاسان در آغاز سفر خود به استان با استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مقامات استانی دیدار کردند تا اهداف و دستاوردهای این سفر توسط متولیان برگزاری این برنامه و استاندار کهگیلویه و بویراحمد تبیین شود.

سفر سه گروه عکاسان به شهرستانهای استان

قائم مقام انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در نشست پیشکسوتان و عکاسان حرفه‌ای کشور با مسئولان ارشد استانی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که 24عکاس حاضر از نخبگان هنر عکاسی در کشور هستند که به استان شما سفر کرده‌اند به معرفی هر یک از هنرمندان عکاس و سوابق و آثار خلق شده توسط آن‌ها پرداخت.

محمدحسین حیدری افزود: این سفر نهمین سفر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس به استان‌های مختلف است که در این سفر 8 عکاس استانی هم حضور دارد و امید است با حضور در مناطق مختلف استان و ثبت آثار ارزشمند از مشکلات، محرومیت‌ها، توانمندی‌ها ،قابلیت‌ها، فرصت‌ها و جاذبه‌های استان بتوانیم در راه توسعه استان و محرومیت‌زدایی به مسئولان کشوری مثمر ثمر باشیم. این افراد در قالب سه گروه به شهرستانهای کهگیلیویه وبویر احمد( بهمئی، چرام و لنده، گچساران و باشت، مارگون دهدشت، پاتاوه، قلعه ریسی و... ) سفر می‌کنند.

مدیر نهمین سفر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس به اقدامات خوبی که انجمن در سفرهای گذشته انجام داده پرداخت و افزود: وقتی از خرمشهر عکس تهیه کردیم و آن را در نمایشگاهی به معرض دید در محل مجلس شورای اسلامی قرار دادیم و در ادامه نماینده خرمشهر با این عکس‌ها به دیدار رئیس‌جمهور رفت، بسیاری از ناگفته‌ها و محرومیت‌های این شهر و زوایای آن برای رئیس‌جمهور معلوم و مشخص شد که برای سایر شهرها و استان‌ها همین‌گونه خواهد شد.

قائم مقام انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس از انتخاب عکس‌های برگزیده و تاثیرگذار این گروه و نمایش آن در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: نمایشگاهی در سطح استان هم می‌تواند برای نمایش عکس‌ها برپا شود تا مردم و علاقه‌مندان با زوایای بیشتری از استان خود آشنا شوند.

محمد اسلامی‌راد/ ناصر افراسیابی/ محمود بدرفر/ حسین بهرامی/ محمدرضا بهارناز/ اباصلت بیات / افشین شاهرودی/ مهدی قاسمی/ مهدی منعم/ ساسان مویدی/ سعید محمودی ازناوه/ محمدابراهیم صافی/ عباس جعفری/ محمد شیری/ شایان جوان/ محسن کرامت/ امیرعلی جوادیان/ سروش جوادیان/ سیدحسن غفاری/ کریم غلام­زاده مهرآبادی/ حسین علیزاده موحد/ ناصر میزبانی/ علیرضا جلیلی فر/ محمدحسین حیدری و عکاسان استانی: سیدحسن فتاحیان/ داود ایزد پناه/ جان‌محمد ملک‌زاده/ امین صداقت/ محسن شاهسوند/ کیوان کیانی/ آرش صدیقی نژاد/ بهمن مومنی از جمله عکاسانی هستند که در این سفرعکاسی سه روزه حضور داشتند.

بازگشت به صفحه رویدادها